Proč si nechat vyrobit kuchyň na míru?

Kuchyně na míru, to není jen přehledné uspořádání jednotlivých prvků v prostoru. Toto řešení přináší celou řadu dalších výhod. Které to jsou?

Realita odpovídá popisu

U sériově vyráběných kuchyní se můžete dočkat i nepříjemného překvapení. Realita neodpovídá fotografiím, případně kuchyně v reálu jednoduše nepůsobí tak, jak jste si vysnili a na místo se nehodí.

Při vytváření kuchyně na míru každé studio nejprve dodá 3D návrh, díky němuž si ještě před samotnou realizací můžete udělat velmi přesnou představu o tom, jak bude celá kuchyně ve výsledku vypadat.

Ve studiu taktéž pracují odborníci na slovo vzatí. Ve fázi návrhu je tak stále ještě čas cokoli změnit, případně se se zkušeným týmem poradit, jestliže máte pocit, že stávající podoba není to pravé, ale nedokážete přijít na to, proč tomu tak je. 

Efektivní využití prostoru

Navržení kuchyně na míru vám ušetří čas i řadu budoucích starostí. Návrh každé kuchyně včetně rozmístění jednotlivých spotřebičů by měl respektovat logickou návaznost jednotlivých pracovních úkonů. Konkrétně jde o ukládání surovin a nádobí, přípravu, vaření, prostor k odkládání a mytí.

 

Díky tomu bude příprava pokrmů nejen maximálně pohodlná, ale zároveň i bezpečná. Stavět si například horký hrnec na samý okraj kuchyňské linky, neboť ho nemáte kam jinam odložit, je pochopitelně zcela nevhodné a všem osobám pohybujícím se v kuchyni hrozí zranění. Na bezpečnost je nutné dbát zejména tehdy, jsou-li zde přítomny malé děti.

Zúčelnění každé kuchyně

Zejména ve starších bytech se v čase projeví určité nedostatky, stavební vady nebo zkrátka jen nevyhovující prvky, které současnému majiteli vadí. Rekonstrukce však není často již možná nebo se do ní majitel nemovitosti nechce pouštět.

Různým neduhům se však často nevyhnou ani novostavby. Kuchyně na míru může ledacos zamaskovat a snadno se vypořádá kupříkladu s křivě provedenou zdí.

Kuchyni na míru ocení rovněž majitelé malých bytů, kde záleží doslova na každém čtverečním centimetru prostoru. Toto řešení se dokonale přizpůsobí omezenému prostoru, aniž by vás jakkoli ošidilo o dostupnou pracovní plochu nebo úložné prostory. Významnou pomocí například v menších místnostech bývají rohové skříňky.

Do podobné situace s atypickým prostorem se také mohou dostat majitelé kuchyní v půdní vestavbě. I zde však lze zajistit takovou realizaci, která nabídne dostatek praktičnosti a zároveň komfortu.

Dokonalá pracovní ergonomie

Dispozice kuchyně se odvíjejí jednak od technických norem, ale také od toho, kdo se v ní nejčastěji bude pohybovat. Shodné požadavky tak nemůže mít mimo jiné člověk různé tělesné výšky. Například výška pracovní plochy se tak v závislosti na konkrétní situaci může pohybovat od 86 do 92 cm.

Potřebujete dostatečnou pracovní plochu, přidat úložný prostor, zařídit větší hloubku skříněk, snížit výšku kuchyňské desky nebo naopak zvýšit hloubku dřezu? Žádná úprava není problém.

Kuchyně na míru je investicí, která je prakticky na celý život. Vašim potřebám se dokonale přizpůsobí. Pokud nepocítíte potřebu ji vyměnit či renovovat kvůli designu, vydrží vám řadu let. Vyprojektovat lze i takovou kuchyni, která vyhovuje zcela nestandardním potřebám.

Luxusní materiály

Cílem navrhování kuchyně na míru je dotažení do posledního detailu. K tomu patří i vysoce kvalitní a odolné materiály a jejich precizní zpracování, které by mělo být samozřejmostí.

Nebudete tak muset v čase řešit nepříjemnosti, jako jsou upadlá dvířka od kuchyňských skříněk a další závady. U sériově dodávaných kuchyní je nízká kvalita používaného kování běžným nešvarem.

Ve sféře nábytku patří k nejluxusnějším a zároveň i nejodolnějším materiálům masiv. Dřevo zanechává jedinečný přírodní dojem a je dokonale nadčasové. Moderní kuchyně současně již také splňují nároky svých vytížených majitelů, kteří trvají na snadné údržbě.

Originální design

Přejete si nestandardní designové řešení nebo se řadíte mezi perfekcionisty, kteří ladí každý detail? Nenašli jste v běžné sériové výrobě takovou kuchyni, která by zapadla do již realizovaného interiéru?

Kuchyně na míru opět dokáže nabídnout naplnění každého přání. Spektrum dostupných barev, dekorů a jejich kombinací je prakticky nekonečné. To, co nechcete, aby bylo vidět, lze naopak důmyslně ukrýt. Precizní dojem tak například nebude rušit na první pohled patrný odpadkový koš.

Design úzce souvisí i s předchozím bodem. Kvalitní použité materiály dělají obvykle čest svému původu už na první pohled. Takováto kuchyně působí vysoce elegantně a nevtíravě každému příchozímu prozradí, že její majitel má vkus a je si velmi dobře vědom toho, že kvalita má svou cenu.

Nezávazná poptávka

Rádi s vámi probereme vaše představy o nové kuchyni, nábytku nebo interiéru.

Dozvědět se Více