Ing. arch. Veronika Jilčíková, Ph.D.

Architektka

Veronika Jilčíková  je lídrem pětičlenného týmu architektů a interiérových designérů z Brna. Spolupracují na nejrůznějších typech zakázek od rekonstrukcí veškerých interiérů, přes návrhy novostaveb rodinných a bytových domů, projekty průmyslových hal až po stavby občanské vybavenosti.


Jak sama říká, nejsou klasické studio a ani nemají webové stránky, protože klienti si je najdou sami na základě doporučení nebo zhlédnutých realizací. Ideální klient je pro ně takový, který přijde s důvěrou a nechá si poradit.


Na architektovi pak je, aby upozornil na možné svízele a nepředvídatelnosti, protože klienti často mají zkreslené představy o termínech realizace. Například proměna interiéru, pokud jsou součástí stavební zásahy, není maličkost a zpravidla trvá v řádu měsíců.


Architekta vybírejte srdcem


Na spolupráci s klienty je podle Veroniky nejdůležitější první schůzka a vzájemné naladění na zadání, aby ho správně pochopila. Je toho názoru, že každý interiér nemusí být stejný. Má v něm být „část“ klienta, který si zadání objednal. Poté rozpracuje několik nápadů, představí je klientovi, dolaďuje je a dotahuje do finálního grafického stavu. Po odsouhlasení klientem se poptávají realizační firmy, návrhy se nacení a po výběru dodavatele lze začít se stavební realizací.


Na práci Veroniku nejvíc baví pestrost, protože žádná zakázka není stejná. Uplatní při ní i psychologii, protože při realizaci potřebuje dokonale navnímat nejen to, co klient přesně potřebuje, ale také jaký je správný návrh pro dané místo a prostor.


Stylově je jí nejblíže minimalismu a funkcionalismu, avšak nikdy pro ni nejsou dogmatem. V interiéru preferuje hodně světla a vždy s ním pracuje. Snaží se také co nejvíce využít výhledů, otevřít domy do přírody a vytvořit tak propojení mezi interiérem a okolím. Ve svých návrzích Veronika jednoznačně upřednostňuje přírodní materiály a barevnou jednoduchost se zacílením na detail. Jejími oblíbenými materiály jsou dřevo, kámen, sklo a dekorační stěrky.


Sama říká, že má štěstí na klienty, kteří za ní přicházejí s důvěrou, a ona se jim to snaží oplatit maximální pozorností, respektive dát do projektu kus sebe. Tím, že každý klient je jiný, je i tvorba pro každého jiná. Ačkoliv má Veronika svůj určitý odborný rukopis, nedrží se jednoho typu schématu. Právě ta rozmanitost je na práci architekta okouzlující. Hlavním cílem je spokojený a nadšený klient, který se vrací a doporučuje Veroniku dál.


Kontakt

Kontaktní údaje
info@symaliving.cz +420 241 404 574
Sociální sítě
Facebook Instagram YouTube
Informace o společnosti
SYMA Production s.r.o.
IČ: 26735130
DIČ: CZ26735130
Modřická 910/71, 664 48 Moravany
Pobočka Praha
Za Stodolou 94, 251 01
Modletice u Prahy
Zobrazit na mapě
Pobočka Brno
Modřická 910/71, 664 48
Moravany u Brna
Zobrazit na mapě